Mercedes-Benz

Naši partneri, ktorí nás podporujú

Mercedes-Benz

Poslaťod smartcars club » 19 Máj 2013, 22:22

Generálne zastúpenie vozidiel Mercedes-Benz a smart na Slovensku

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.
Tuhovská 5
831 07 Bratislava

Importérska spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia začala v SR pôsobiť od 1. marca 2005 vtedy ešte pod názvom DaimlerChrysler Automotive Slovakia. K 1.12.2007 sa spoločnosť po zmenách v nemeckom koncerne premenovala na Mercedes-Benz Slovakia. Importérska spoločnosť vznikla na základe celoeurópskych zmien distribučného systému. V nej má 51-percentný podiel Daimler AG a 49-percentný podiel spoločnosť Motor-Car Wiesenthal & Co., Bratislava (MCW). Vo vedení Mercedes-Benz Slovakia zostal ako generálny riaditeľ Andrej Glatz, ktorý doteraz túto funkciu vykonával vo firme MCW a partnerom mu pritom je ustanovený finančný riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia Ronald Ballhaus.

Predchádzajúcu importérsku spoločnosť MCW založili na Slovensku v roku 1990 so šiestimi zamestnancami. Začiatkom roku 2005 ich mala v Bratislave okolo 300 a spolu s dcérskymi firmami po celej SR vyše pol tisíca.

Koncentráciu vtedajšej nemeckej spoločnosti DaimlerChrysler a bratislavskej firmy MCW odsúhlasil Protimonopolný úrad SR. "Koncentrácia spočíva v získaní nepriamej kontroly spoločnosťou DaimlerChrysler nad 51-percentným podielom v podniku Motor-Car Wiesenthal & Co., pričom úrad rozhodol o povolení koncentrácie 13. januára 2005. Úrad začal správne konanie vo veci koncentrácie 2. novembra 2004.

Spoločnosť MCW patrí podľa renomovaných hodnotení medzi najuznávanejšie firmy na Slovensku a v službách dlhodobo do prvej desiatky. Je súčasťou Wiesenthal Group, ktorá má viac ako 40 prevádzok v šiestich krajinách a ročný odbyt jej dvanástich značiek prekračuje 18-tisíc vozidiel. To dáva spoločnosti MCW a následne Mercedes-Benz Slovakia garancie úspešnosti i do budúcna za podmienok globálnej svetovej ekonomiky.
Obrázok užívateľa
smartcars club
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 08 Apr 2013, 11:37

Späť na Partneri

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Fatal: Not able to open ./cache/data_global.php